| Typ: | Dostawcze |
| Sezon: | Całoroczne |
| Rozmiar: |
235/65 R 16
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 121 = max 1450 kg |
| Prędkość: | R = max 170 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Dostawcze |
| Sezon: | Całoroczna |
| Producent: | Nokian Tyres |
| Model bieżnika: | Weatherproof C Cargo |
| Rozmiar: | 235/65 R 16 |
| Kod producenta: | T429693 |
| Kod EAN: | 6419440165240 |
| Eprel ID: | 510215 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 121 (1450 kg) |
| Indeks prędkości: | R (170 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | E |
| Hałas zewnętrzny: | 73 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 13.5 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony całoroczne w rozmiarze 235/65 R 16
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie pierwszych 2 lat od zakupu reklamującemu przysługuje nowa opona. Po upływie 2 lat reklamującemu przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Nokian Weatherproof C
Jeżeli poszukujesz niezawodnej opony całorocznej przeznaczonej do samochodów dostawczych to zwróć uwagę na nowy produkt Nokian WeatherProof C. Kierunkowy bieżnik wyposażono w głębokie rowki i nacięcia, które w maksymalnie krótkim czasie odprowadzają wodę, śnieg czy błoto pośniegowe spod kół. Konstruktorom udało się w ten sposób zwiększyć odporność na aquaplaning. Gęste lamele, w które wczepia się śnieg przyczyniają się do poprawy trakcji na mokrej drodze. Nokian WeatherProof C idealnie trzyma się każdej nawierzchni nawet przy maksymalnym obciążeniu pojazdu. Jest to zasługa dodatkowych wzmocnień na blokach barkowych opony. Model zapewnia bezpieczeństwo i stabilne prowadzenie w czasie pokonywania ostrych zakrętów, wykonywania nagłych i niespodziewanych manewrów. Jednym słowem opony dostawcze marki Nokian nie zawiodą nas w żadnej sytuacji. Mieszanka gumowa wykorzystana przy produkcji modelu charakteryzuje się dużą elastycznością oraz odpornością na zmiany temperatury. Model dostosowuje się do panujących warunków pogodowych w sezonie letnim oraz zimowym. Wyjątkowa trwałość na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie sprawia, że opona służy przez wiele sezonów nie tracąc swoich właściwości jezdnych. Jeżeli zależy Ci na wysokich osiągach, bezpieczeństwie oraz komforcie w każdych warunkach to Nokian WeatherProof C Cię nie zawiedzie.Najważniejsze cechy:
- Wysokie osiągi
- Niezawodna przyczepność w każdych warunkach
- Odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne
- Doskonała trakcja na suchej i mokrej drodze
Dostawa
Formy płatności