| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczne |
| Rozmiar: |
205/55 R 16
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 94 = max 670 kg |
| Prędkość: | V = max 240 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczna |
| Producent: | Michelin |
| Model bieżnika: | CrossClimate |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 094665 |
| Kod EAN: | 3528700946659 |
| Eprel ID: | 594491 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 94 (670 kg) |
| Indeks prędkości: | V (240 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | A |
| Hałas zewnętrzny: | 68 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony całoroczne w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
W przypadku uznanej reklamacji w ciągu całego okresu gwarancji Klientowi przysługuje nowa opona.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
MICHELIN CROSSCLIMATE
Michelin CrossClimate to najnowocześniejsza opona, która od maja 2015 roku podbija rynek europejski. Jest to pierwszy model przeznaczony na sezon letni posiadający jednocześnie homologację zimową. Gwarantuje osiągi opony letniej w zakresie drogi hamowania, trwałości i oszczędności oraz osiągi opony zimowej w zakresie trakcji oraz hamowania na zamarzniętej nawierzchni. Imponujące osiągi jakie oferuje opona to wynik połączenia kilku innowacyjnych technologii wykorzystanych przy jej produkcji. Po pierwsze, zespół specjalistów opracował mieszankę gumową z dodatkiem krzemionki, która jest wyjątkowo elastyczna. Dzięki temu opona przylega i dopasowuje się do najmniejszych nierówności nawierzchni, a przy tym doskonale sprawdza się podczas opadów deszczu, śniegu oraz w zmiennych temperaturach powietrza.Warto podkreślić, że model Michelin CrossClimate uzyskał najwyższą klasę A przyczepności na mokrej nawierzchni, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Ponadto, użyte komponenty poprawiają odporność opony na zużycie oraz uszkodzenia mechaniczne. W efekcie kierowcy mogą cieszyć się dobrymi parametrami jezdnymi przez cały okres eksploatacji bez względu na porę roku. Producentowi udało się obniżyć opory toczenia, zmniejszając tym samym zużycie paliwa. Kierunkowy bieżnik jest wyposażony w lamele 3D. Ich falista budowa sprawia, że wytwarza się efekt samoblokowania, który znacznie poprawia stabilność prowadzenia. Michelin CrossClimate to opona nowej kategorii. Przeszła ok. 1000 testów laboratoryjnych, podczas których przejechała ponad 5 milionów kilometrów. Spełni oczekiwania właścicieli samochodów kompaktowych, którym zależy na najwyższym poziomie bezpieczeństwa na drodze przez cały rok.
Najważniejsze cechy:
- Rewelacyjne osiągi
- Całoroczna opona
- Niezawodna przyczepność (klasa A)
- Wysoka odporność na zużycie i uszkodzenia
Dostawa
Formy płatności