| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczne |
| Rozmiar: |
205/55 R 16
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczna |
| Producent: | Nokian Tyres |
| Model bieżnika: | Weatherproof |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | T429484 |
| Kod EAN: | 6419440136554 |
| Eprel ID: | 510157 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 69 dB |
| Klasa hałasu: | A |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony całoroczne w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie pierwszych 2 lat od zakupu reklamującemu przysługuje nowa opona. Po upływie 2 lat reklamującemu przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Nokian Weatherproof
Jeżeli poszukujesz niezawodnej opony całorocznej dedykowanej do samochodów osobowych to zwróć uwagę na nowy produkt Nokian WeatherProof. Kierunkowy bieżnik wyposażono w głębokie rowki i nacięcia, które w maksymalnie krótkim czasie odprowadzają wodę, śnieg czy błoto pośniegowe spod kół. Konstruktorom udało się w ten sposób zwiększyć odporność na aquaplaning. Gęste lamele, w które wczepia się śnieg przyczyniają się do poprawy trakcji na mokrej drodze. Dzięki temu, że Nokian WeatherProof idealnie trzyma się każdej nawierzchni – suchej, mokrej, ośnieżonej czy zamarzniętej kierowcy mogą z łatwością zapanować nad pojazdem. Miłośnicy szybkiej jazdy bez obaw o spadek bezpieczeństwa i komfortu pokonują ostre zakręty, wykonują nagłe i niespodziewane manewry. Jednym słowem opony Nokian WeatherProof nie zawiodą nas w żadnej sytuacji bez względu na porę roku. Mieszanka gumowa wykorzystana przy produkcji modelu charakteryzuje się dużą elastycznością oraz odpornością na zmiany temperatury. Wyjątkowa trwałość na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie sprawia, że opona służy przez wiele sezonów nie tracąc swoich właściwości jezdnych. Jeżeli zależy Ci na wysokich osiągach, bezpieczeństwie oraz komforcie w każdych warunkach to Nokian WeatherProof Cię nie zawiedzie.Najważniejsze cechy:
- Wysokie osiągi
- Niezawodna przyczepność w każdych warunkach
- Odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne
- Stabilne i pewne prowadzenie
Dostawa
Formy płatności