| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 7 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Continental |
| Model bieżnika: | ContiPremiumContact 5 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 03575690000 |
| Kod EAN: | 4019238723663 |
| Eprel ID: | 506072 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | A |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Continental ContiPremiumContact 5
Opony Continental ContiPremiumContact 5 zostały stworzone dla kierowców ceniących najwyższą jakość i chcących osiągać maksymalne przebiegi. Specjalna mieszanka ogumienia sprawiła, że model ten jest wyjątkowo odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tym właściwościom kierowcy mogą znacznie dłużej cieszyć się z użytkowania opon. Mniejsze opory toczenia, które także są zasługą odpowiedniej mieszanki gumowej zredukowały zużycie paliwa, a tym samym wygenerowały oszczędności. Wykorzystane w produkcji trójwymiarowe krawędzie bieżnika znacznie skróciły drogę hamowania. Z pewnością docenią to kierowcy jeżdżący w najbardziej ekstremalnych warunkach na mokrej nawierzchni. Zwiększona elastyczność barku opony polepszyła stabilność i kontrolę na pojazdem.Najważniejsze cechy:
- Wysokie przebiegi
- Odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne
- Krótsza droga hamowania
- Mniejsze zużycie paliwa
Marka Continental
Continental to jeden z najstarszych producentów opon na świecie. Początek działalności firma szacuje na 1871 rok, czyli rok powstania pierwszego zakładu oponiarskiego w Hanowerze. Teraz, po licznych przejęciach, Continental jest jednym z 5 największych producentów opon na świecie.Opony zimowy czy bezdętkowe to tylko niektóre z innowacji stworzonych przez firmę Continental. Z produktów firmy korzystają takie marki jak Porsche czy Brabus.Dostawa
Formy płatności