| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 82 = max 475 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Goodyear |
| Model bieżnika: | Efficientgrip Performance |
| Rozmiar: | 185/60 R 14 |
| Kod producenta: | 529675 |
| Kod EAN: | 5452000432766 |
| Eprel ID: | 610095 |
| Data produkcji: | 2025 - 2026 |
| Indeks nośności: | 82 (475 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | A |
| Hałas zewnętrzny: | 70 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 6.33 kg |
Rok produkcji 2025 - 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
- wszystkie zamówione opony będą z tego samego rocznika (tydzień produkcji może się różnić — to standard rynkowy i nie ma wpływu na właściwości)
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 185/60 R 14
Gwarancja
Reklamacje na opony kupione w e-sklepie Oponylux.pl należy składać e-mailowo u właściwego sprzedawcy (jego imię, nazwisko oraz adres e-mail jest podany w każdej wiadomości e-mailowej potwierdzającej złożenie zamówienia). Zgłoszenie reklamacyjne można wysyłać także na adres e-mail: reklamacje@oponylux.pl.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Goodyear Efficientgrip Performance
Jeżeli masz samochód z nieco większym silnikiem to Goodyear Efficientgrip Performance jest oponą zaprojektowaną do twojego pojazdu. Specjalna mieszanka ogumienia sprawia, że dynamiczne przyśpieszanie i hamowanie nie ścierają opony a mimo to zachowuje ona swoje świetne właściwości trakcyjne - zresztą wystarczy spojrzeć na ilość wygranych testów w 2013 i 2014 roku przez te opony. Jako jedna z najlepszych Efficentgrip Performance łączy w sobie kilka istotnych cech: wzorowe zachowanie na mokrej nawierzchni, niewielkie opory toczenia a przy tym jest cicha. Zwłaszcza ten pierwszy i ostatni parametr wskazuje, że do szybszego auta opony Goodyear'a to dobry wybór, przy szybkiej jeździe nadal jest bezpiecznie a hałas jest zauważalnie mniejszy. Technologia Active Braking pozwoliła skrócić drogę hamowania nawet o 2 metry na mokrej nawierzchni (często jest to połowa długości całego samochodu), dzięki czemu kierowca cały czas panuje nad autem.Najważniejsze cechy:
- Niskie koszty eksloatacji
- Wzorowe zachowanie na mokrej nawierzchni
- Przedłużona żywotność
- Niski poziom hałasu
Marka Goodyear
Firma Goodyear rozpoczęła swoją działalność na rynku amerykańskim w roku 1898. Początkowo marka zajmowała się produkcją m.in. opon do rowerów i karet, z czasem poszerzyła ofertę o opony samochodowe. Z roku na rok Goodyear osiąga coraz więcej sukcesów oraz otrzymuje znaczące w branży wyróżnienia. Przykładowo, w roku 2010 firma znalazła się na liście przedsiębiorstw najbardziej przyjaznych środowisku. Projektanci firmy dużą wagę przywiązują do innowacyjnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz zmniejszających koszty eksploatacji.Dostawa
Formy płatności