| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 6 lat |
| Nośność: | 82 = max 475 kg |
| Prędkość: | T = max 190 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Hankook |
| Model bieżnika: | Kinergy eco K425 |
| Rozmiar: | 185/60 R 14 |
| Kod producenta: | 1012257 |
| Kod EAN: | 8808563320045 |
| Eprel ID: | 594491 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 82 (475 kg) |
| Indeks prędkości: | T (190 km/h) |
| Klasa opony: | Średnia |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 69 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 6.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 185/60 R 14
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Hankook Optimo K425 Kinergy Eco
Opona Hankook Optimo K245 Kinergy Eco dedykowana jest do mniejszych samochodów osobowych. Inżynierowie Hankook wyposażyli model w taki bieżnik, aby przyczepność pojazdu była na najwyższym poziomie. Z kolei ryzyko aquaplaningu oraz wpadnięcia w poślizg na mokrej nawierzchni została zminimalizowana. Kierowców, którym zależy na ograniczeniu kosztów eksploatacji pojazdu z pewnością ucieszy fakt, iż dzięki zmniejszonym oporom toczenia spadło zużycie paliwa. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranej mieszanki gumowej, którą przy okazji cechuje wytrzymałość na uszkodzenia. Dzięki temu, że bieżnik w oponach Hankook Optimo K425 Kinergy Eco zużywa się powoli i równomiernie model ten może być użytkowany znacznie dłużej. Duża ilość krzemionki zawarta w mieszance gumowej sprawia, że droga hamowania podczas deszczu nie wydłuża się. Zredukowano również hałas, dzięki czemu jazda na krótkich i dłuższych odcinkach trasy to czysta przyjemność dla kierowcy.Najważniejsze cechy:
- Doskonała przyczepność w każdych warunkach
- Mniejsze opory toczenia
- Odporność na uszkodzenia
- Ograniczenie zużycia paliwa
Dostawa
Formy płatności