| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | T = max 190 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Bridgestone |
| Model bieżnika: | Blizzak LM001 |
| Rozmiar: | 195/65 R 15 |
| Kod producenta: | 6823 |
| Kod EAN: | 3286340682312 |
| Eprel ID: | 659453 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | T (190 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | E |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.5 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 195/65 R 15
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Bridgestone Blizzak LM001
Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM001 przeznaczona jest do samochodów osobowych. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu bezpieczeństwa w każdych warunkach to model spełni Twoje oczekiwania.Kierunkowy bieżnik wyposażony jest w głębokie rowki odprowadzające wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe spod kół. Wskutek szybkiego osuszania bieżnika maleje ryzyko wystąpienia groźnego aquaplaningu. W praktyce oznacza to lepszą przyczepność szczególnie na mokrej czy zamarzniętej nawierzchni. Bloki bieżnika Bridgestone Blizzak LM001 zostały zaokrąglone w celu jeszcze szybszego i skuteczniejszego odprowadzania cieczy spod czoła opony. Dlatego też opony doskonale zachowują się na wszystkich typach dróg bez względu na panującą aurę. Kierowcy bez obaw o utratę bezpieczeństwa mogą wchodzić w zakręty, a w razie potrzeby wykonywać gwałtowne manewry. Nowoczesna mieszanka gumowa zastosowana przy produkcji jest elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu model marki Bridgestone nie traci swoich parametrów jezdnych przez cały okres eksploatacji.
Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM001 to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących wysokie osiągi, bezpieczeństwo w podróży i wysoki komfort.
Najważniejsze cechy:
- Wysokie osiągi
- Doskonała przyczepność na mokrej drodze
- Zaokrąglone boki bieżnika
- Odporność na uszkodzenia mechaniczne
Dostawa
Formy płatności