| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
205/55 R 16
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Dębica |
| Model bieżnika: | Frigo HP |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 527531 |
| Kod EAN: | 5452000643414 |
| Eprel ID: | 594491 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Ekonomiczna |
| Opór toczenia: | E |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | E |
| Hałas zewnętrzny: | 69 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 9.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
W razie uznania reklamacji w terminie 24 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy. Po upływie 24 miesięcy od daty zakupu do końca okresu gwarancji przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Dębica Frigo HP
Frigo HP to pierwsza w historii Dębicy opona zimowa High Performance, zaprojektowana z myślą o kierowcach lubiących szybką jazdę w zimowych, bardziej wymagających warunkach. Od pierwszej chwili widać bieżnik w charakterystycznym kształcie litery V, który odprowadza wodę i błoto pośniegowe przed czołem opony. Poprawiono w ten sposób znacznie podatność opony na aquaplaning- czyli ślizganie się opony po mokrej nawierzchni. Konstruktorom Dębicy udało się także obniżyć ciężar opony, oraz wyrównać jej profil, dzięki czemu samochód lepiej trzyma się drogi i poprawiono opory toczenia. Ciekawa mieszanka, zawierająca krzem, chroni oponę przed utratą elastyczności przy temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza. Mimo upływu lat od momentu wypuszczenia na rynek, Dębica HP jest nadal chętnie kupowana przez polskich kierowców. I nie zanosi się na zmianę.Uwaga! ! Od 2015 roku Dębica wprowadza nowy wygląda bieżnika dla niektórych rozmiarów - poniższa tabela wskazuje, które rozmiary objęte są zmianą.

Bieżnik Dębicy Frigo HP 2015
Marka Dębica
Dębica to rodzimy producent opon z 75 letnim doświadczeniem w branży. Od 1996 roku, jako część grupy kapitałowej Goodyear, ciągle inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii oponiarskich. Precyzyjne prowadzenie oraz niskie opory toczenia - to główne cechy charakteryzujące zimówki Dębica. Dębica oferuje ogumienie o najwyższych indeksach prędkości a także z etykietą BA według europejskiego systemu etykietowania - najbardziej ciche i zapewniające największy komfort z jazdy po mokrej nawierzchni.Dostawa
Formy płatności