| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
205/55 R 16
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Goodyear |
| Model bieżnika: | UltraGrip 9 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 530897 |
| Kod EAN: | 5452000447166 |
| Eprel ID: | 594491 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 69 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.93 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Reklamacje na opony kupione w e-sklepie Oponylux.pl należy składać e-mailowo u właściwego sprzedawcy (jego imię, nazwisko oraz adres e-mail jest podany w każdej wiadomości e-mailowej potwierdzającej złożenie zamówienia). Zgłoszenie reklamacyjne można wysyłać także na adres e-mail: reklamacje@oponylux.pl.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Goodyear Ultra Grip 9
Goodyear Ultra Grip 9 to sukcesor rewelacyjnego modelu Ultra Grip 8. Producent zadbał o poprawę wszystkich parametrów jazdy, ale głowny nacisk położył krótsze hamowanie na śniegu, do 4% względem poprzednika. Baczny obserwator zauważy, że "dziewiątka" bardzo przypomina "ósemkę", ale sporo z wykorzystanych wcześniej rozwiązań poprawiono, np. pogłębiono lamele. Odświeżeniu uległa także mieszanka gumy, która dzięki szerszemu zastosowaniu żywic jest bardziej sprężysta w niższych temperaturach. Dzięki temu guma lepiej ugina się w zakrętach a koła utrzymują przyczepność. Czy wszystkie te techniczne nowinki poprawiły właściwości i znajdą potwierdzenie w testach? Wydaje się, że tak. Od lat 70-tych każdy kolejny model serii Ultra Grip zdobywał coraz więcej nagród i wyróżnień, a najnowsze dziecko pracowników Goodyear wygląda niezwykle obiecująco.Uwaga! Goodyear Ultra Grip 9 występuje z 2 odmianami bieżnika. W zależności od rozmiaru i indeksu prędkości bieżnik może być wyposażony w środkowy rowek, lub też może być go pozbawiony.
Najważniejsze cechy:
- Świetne zachowanie na śniegu
Dzięki technologii SnowProtect, która zapewnia krótszą drogę hamowania w każdych warunkach, zwłaszcza na błocie pośniegowym. - System trójwymiarowych klocków bieżnika
Dający odporność na aquaplaning i poprawiający zachowanie pojazdu na mokrej nawierzchni - Cicha
- System kontroli zużycia bieżnika
Wskaźnik Top Indicator przekazuje informację, kiedy należy wymienić opony, aby jazda była nadal bezpieczna.
Marka Goodyear
Goodyear to firma z tradycjami. Ich opony były wykorzystywane jeszcze w powozach czy pierwszych Fordach. Używano ich nawet na Księżycu. Dzisiaj te amerykańskie opony są preferowane przez kierowców na całym świecie. Inżynierowie firmy koncentrują się na technologiach poprawiających bezpieczeństwo i obniżających koszty. Opony zimowe Goodyear są jednymi z najnowocześniejszych i zapewniają bezpieczne prowadzenie auta nawet w głębokim śniegu.Dostawa
Formy płatności