| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 6 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Hankook |
| Model bieżnika: | Winter i*cept RS W442 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 1010182 |
| Kod EAN: | 8808563297101 |
| Eprel ID: | 594491 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Średnia |
| Opór toczenia: | E |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 9.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Hankook Winter i*cept RS W442
Model i*cept RS W442 to najlepiej sprzedający się rodzaj ogumienia od Hankooka. Kierowcy wybierają go, ponieważ zastosowane rozwiązania techniczne są na podobnym poziomie z oponami zachodnich marek, a cena jest bardzo zachęcająca. Co oferuje bieżnik i*cept? Jest to przede wszystkim dobra opona do jazdy po śniegu i błocie pośniegowym. 4 rowki nacięte wzdłuż bieżnika odprowadzają śnieg za pojazd podczas gdy duże klocki gwarantują odpowiednią powierzchnię styku opony z drogą. Dodajmy do tego dobrą odporność na aquaplaning i kierunkowy bieżnik a otrzymamy obraz pewnego produktu, nawet na trudne polski zimy. Potwierdziły to testy ADAC, gdzie w latach 2012 i 2013 opona ta uzyskała status polecanej.Najważniejsze cechy:
- Dobre zachowanie na śniegu
- Dobra cena
- Średnio głośna
- Umiarkowane koszty eksploatacji
Marka Hankook
Hankook to producent opon z Korei Południowej. W odróżnieniu od chińskich opon produkty tego producenta mają bardzo wysoką jakość, są również powszechnie używane w sportach motorowych. Hankook ciągle podnosi jakość swoich produktów dlatego otwiera nowe centra testowe w Niemczech i Holandii czy też ma własny zespół rajdowy w azjatyckiej serii wyścigów Le Mans. Opony Hankook to produkty ze średniej półki, stanowią więc dobre połączenie dobry parametrów trakcyjnych i korzystnej ceny. Są montowane jako seryjne u takich producentów samochodów jak Volvo, Mitshubishi czy Renault. Firma zajmuje 7 miejsce na świecie pod względem ilości sprzedawanych opon.Dostawa
Formy płatności