| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
195/65 R 15
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 7 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | T = max 190 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Matador |
| Model bieżnika: | MP92 Sibir Snow |
| Rozmiar: | 195/65 R 15 |
| Kod producenta: | 15852680000 |
| Kod EAN: | 4050496589516 |
| Eprel ID: | 505986 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | T (190 km/h) |
| Klasa opony: | Ekonomiczna |
| Opór toczenia: | F |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.5 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 195/65 R 15
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Matador MP92 Sibir Snow SUV
Matador MP92 Sibir Snow to propozycja skierowana do właścicieli samochodów typu SUV lub z napędem 4x4. Zostały tak skonstruowane, aby samochód prowadził się komfortowo w mieście i bezpiecznie w trakcie wypadu w góry. Asymetryczna konstrukcja bieżnika pozwoliła zredukować aquaplaning i poprawić prowadzenie na śniegu, jednak kosztem odrobiny komfortu - MP 92 jest nieco bardziej głośny od poprzednika. Kierowcy podkreślają świetny stosunek jakości do ceny - Matador niczy nie odbiega od marek premium a jest zdecydowanie tańszy.Najważniejsze cechy:
- Dobre zachowanie na śniegu
- Niska cena
- Niska podatność na aquaplaning
- Umiarkowane koszty eksploatacji
Marka Matador
Matador to jedna z najbardziej rozpoznawalnych słowackich marek. Od ponad 100 lat produkuje wybory gumowe a od osiemdziesięciu opony, od niedawna jako część grupy kapitałowej Continental. Wyroby firmy są produkowane w Europie i spełniają rygorystyczne kryteria stawiane oponom wyższej klasy. Kierowcy cenią w szczególności zimowe i dostawcze opony Matadora, jako trwałe i bezpieczne.Dostawa
Formy płatności