| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
225/50 R 17
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 94 = max 670 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Nokian Tyres |
| Model bieżnika: | WR D3 |
| Rozmiar: | 225/50 R 17 |
| Kod producenta: | T429685 |
| Kod EAN: | 6419440166773 |
| Eprel ID: | 483086 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 94 (670 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 12.5 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 225/50 R 17
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie pierwszych 2 lat od zakupu reklamującemu przysługuje nowa opona. Po upływie 2 lat reklamującemu przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Nokian WR D3
Nokian WR D3 to jedna z najbardziej popularnych opon zimowych. Złożyło się na to wiele elementów: niskie opory toczenia (a więc łagodniejsze rachunki za paliwo), dobre trzymanie na śniegu i świetne na mokrej jezdni, dodatkowo dobra cena. Nokian zaproponował kilka innowacyjnych rozwiązań technicznych, które odróżniają model WR D3 od dotychczasowych konstrukcji. Uwagę przykuwa przede wszystkim ogólna konstrukcja grzbietu opony. Wykorzystano bieżnik kierunkowy, ale pozbawiony rowków wzdłużnych, do których przyzwyczaili nas inny producenci. Mają one za zadanie usuwać wodę sprzed opony, ale jednocześnie zmniejszają punkt styku opony z asfaltem. W Nokianach WR D3 ich funkcję przejęły specjalnie nacięte klocki bieżnika, które ściągają wodę i odrzucają ją na boki. Dla kierowcy liczy się jedno - opona świetnie sprawdza się w na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni i pozwala bezpiecznie dotrzeć do celu. W testach ADAC 2012 opona zdobyła ocenę Dobra.Najważniejsze cechy:
- Świetne zachowanie na śniegu
- Dobra cena
- Przedłużona żywotność
- Umiarkowane koszty eksploatacji
Marka Nokian
Nokian to niezależny, skandynawski producent opon, który celuje w produkcji opon zimowych. Opony są cyklicznie sprawdzane na skandynawskich drogach i zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników w Europie. Świetne zachowanie na śniegu i błocie pośniegowym – to cechy charakteryzujące wszystkie opony Nokiana. Opona w rozsądnej cenie ale o nieprzeciętnych właściwościach trakcyjnych.Dostawa
Formy płatności