Klasa Premium
Nokian Tyres
WR D4
205/55 R 16 91 T
| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
205/55 R 16
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | T = max 190 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Pełna specyfikacja
Towar niedostępny
Darmowa
dostawa
30 dni
na zwrot
w 24H
wysyłka
Gwarancja
jakości
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Nokian Tyres |
| Model bieżnika: | WR D4 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | T429526 |
| Kod EAN: | 6419440137162 |
| Eprel ID: | |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | T (190 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | A |
| Hałas zewnętrzny: | 69 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Nokian udziela gwarancji trwającej 5 lat od daty produkcji ogumienia.
W przypadku uznania reklamacji w okresie pierwszych 2 lat od zakupu reklamującemu przysługuje nowa opona. Po upływie 2 lat reklamującemu przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika.
W przypadku uznania reklamacji w okresie pierwszych 2 lat od zakupu reklamującemu przysługuje nowa opona. Po upływie 2 lat reklamującemu przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika.
Etykieta EU
W przygotowaniu
Opis produktu
NOKIAN WR D4
Fińska marka Nokian swój najnowszy produkt na sezon zimowy 2015 ocenia jako niezawodny, bezpieczny oraz wszechstronny. Nokian WR D4 to pierwsza opona na świecie w klasie A przyczepności na mokrej nawierzchni, która w mistrzowski sposób dostosowuje się do panujących warunków pogodowych. Przeznaczona do samochodów osobowych o średniej i dużej mocy silnika, a także nowoczesnych aut elektrycznych spełni oczekiwania każdego.Kierunkowa budowa bieżnika zapewnia pełną kontrolę oraz stabilne prowadzenie w zimowych warunkach. W utrzymaniu niezawodnej przyczepności na drodze pomaga także system lameli. W efekcie bez obaw można pokonywać zakręty, dynamicznie przyspieszać czy hamować. Bieżnik wyposażono w głębokie rowki skutecznie odprowadzające wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe. Wskutek szybkiego osuszania ryzyko wystąpienia aquaplaningu jest minimalne. Producent chcąc zapewnić najwyższą jakość, bezpieczeństwo oraz komfort użytkownikom modelu opracował lekką mieszankę gumową, w składzie której znajduje się m.in. kauczuk, krzemionka oraz olej rzepakowy. Połączenie tych komponentów zapewnia komfort akustyczny oraz doskonałe wyniki zarówno na suchej nawierzchni jak i mokrej, zamarzniętej czy ośnieżonej. Dzięki dobranej mieszance model jest wyjątkowo odporny na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne (np. uderzenia, przebicie). Ponadto, opona wyposażona jest we wskaźnik zużycia. Konstruktorzy umieścili symbol płatka śniegu na bieżniku, który stopniowo zanikając informuje kierowcę o ewentualnej wymianie opon na nowe. Z kolei obniżone opory toczenia oznaczają oszczędność paliwa, której nie sposób nie docenić.
Najnowszy model opon zimowych Nokian WR D4 to nie tylko gwarancja wysokich osiągów i komfortu. To przede wszystkim idealna przyczepność w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, dzięki której kierowca i pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie podczas długich podróży.
Najważniejsze cechy:
- Wysokie osiągi
- Idealna przyczepność w każdych warunkach
- Odporność na uszkodzenia, zużycie
- Niskie opory toczenia
Dostawa
Dbamy o komfort i satysfakcję naszych klientów, dlatego oferujemy bezpłatną dostawę dla wszystkich zakupów na terenie Polski. Niezależnie od wartości zamówienia, Twoje nowe opony zostaną dostarczone pod wskazany adres bez dodatkowych kosztów.
Formy płatności
Gotówka przy odbiorze
Bez prowizji · zapłać kurierowi
Płatność online
Bezpieczne płatności · BLIK · karta · przelew
Przelew tradycyjny na konto
Standardowy przelew · 1-2 dni
Raty Credit Agricole · 0%