| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 7 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Pirelli |
| Model bieżnika: | SnowControl 3 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 2123800 |
| Kod EAN: | 8019227212389 |
| Eprel ID: | 659451 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | D |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 8.0 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Pirelli Winter SnowControl III
Jeżeli od zimowej opony oczekujesz wysokich osiągów, maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy to model Pirelli Winter SnowControl III został stworzony właśnie dla Ciebie. Dedykowane miejskim oraz kompaktowym autom opony spełniają oczekiwania najbardziej wymagających kierowców. Kierunkowy bieżnik z głębokimi rowkami świetnie radzi sobie z odprowadzanie wody, śniegu czy błota pośniegowego spod kół. W rezultacie wzrasta bezpieczeństwo na drodze, bowiem opona doskonale trzyma się nawierzchni, a ryzyko wystąpienia aquaplaningu spada do minimum. Inżynierowie wykorzystali technologię mikro-nacięć, aby zwiększyć powierzchnię kontaktu opony z nawierzchnią. W efekcie Pirelli Winter SnowControl III zapewniają dobrą trakcję na śniegu, a także pełną kontrolę i precyzję prowadzenia. Producentowi udało się skrócić drogę hamowania na zamarzniętej i ośnieżonej drodze, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Mieszanka gumowa z dodatkiem olejków aromatycznych jest ekologiczna, odporna na uszkodzenia czy zmiany temperatur oraz niezwykle trwała. Dzięki temu bieżnik zużywa się wolno i równomiernie, a my możemy cieszyć się pełnią osiągów przez cały okres eksploatacji. Pirelli Winter SnowControl III to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa na drodze w zróżnicowanych warunkach zimowych.Najważniejsze cechy:
- Maksymalne osiągi
- Bardzo dobra przyczepność na mokrej drodze
- Równomiernie zużycie bieżnika
- Krótsza droga hamowania
Dostawa
Formy płatności