| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
195/65 R 15
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | T = max 190 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Yokohama |
| Model bieżnika: | W.drive V905 |
| Rozmiar: | 195/65 R 15 |
| Kod producenta: | F9030 |
| Kod EAN: | 4968814869847 |
| Eprel ID: | 505617 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | T (190 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | E |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.5 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 195/65 R 15
Gwarancja
W sytuacji uznania reklamacji Klientowi przysługuje zwrot części wartości opony zależny od pozostałej głębokości bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Yokohama w.Drive V905
Yokohama po 7 latach wprowadziła na rynek następcę modelu V902A/B, czyli Yokohamę V905. Wcześniejszy model charakteryzował się świetnym trzymaniem na zakrętach, zarówno na suchej nawierzchni jak i na śniegu, bez względu na temperaturę. W nowym modelu producent poprawił konstrukcję bieżnika, który lepiej odprowadza wodę i przeciwdziała aquaplaningowi. Nawet na typowym błocie pośniegowym można jechać spokojnie. Dzięki dodatkowi oleju pomarańczowego mieszanka jest bardziej miękka i lepiej znosi niskie temperatury. Z reguły taki zabieg skraca żywotność opony (bo miękka opona szybciej się ściera), ale Yokohama wzbogaciła gumę o dodatkowe polimery, które utrudniają ścieranie. Yokohamę V905 możemy polecić tak samo jak jej poprzednika wszystkim kierowcom lubiącym dynamiczną jazdę bez względu na warunki.Najważniejsze cechy:
- Świetne zachowanie na śniegu
- Dobra cena
- Cicha
- Niskie koszty eksploatacji
Marka Yokohama
Yokohama to jeden z 7 największych producentów opon na świecie. Ta japońska marka specjalizuje się w oponach zapewniających najlepsze osiągi przy bardzo dobrym zachowaniu na mokrej nawierzchni. Zimowe opony Yokohama tworzone są z innowacyjnych materiałów, które w niskich jak i wysokich temperaturach zapewniają optymalną miękkość ogumienia a w konsekwencji - podniesione bezpieczeństwo.Dostawa
Formy płatności