Vector 4Seasons Cargo w 9 nowych rozmiarach

Tytuł Producenta Roku Opon Zimowych 2023 dla Goodyear-a full

Goodyear poszerza asortyment opon Vector 4Seasons Cargo o dziewięć nowych rozmiarów, co daje pełną gamę 28 opcji od 14 do 19 cali, które są kompatybilne z popularnymi modelami pojazdów dostawczych, takimi jak Ford Transit, Mercedes-Benz Sprinter, MAN TGE i Isuzu D-MAX. To odpowiedź marki na rosnące potrzeby użytkowników lekkich samochodów dostawczych w Europie.

Sukces biznesu flotowego w dużej mierze jest uzależniony od terminowej realizacji zadań, a więc ryzyko przestoju pojazdów - również tych spowodowanych pogodą - musi być jak najmniejsze. Aby nie dać się zaskoczyć pogodzie warto zainwestować w sprawdzone opony całoroczne, takie jak Vector 4Seasons Cargo, które zapewnią mobilność nawet w trakcie kapryśnej i nieprzewidywalnej zimowej aury.

„Rozumiejąc codzienne wyzwania z jakimi mierzą się floty dostawcze, stworzyliśmy model Goodyear Vector 4Seasons Cargo, który zapewnia stabilne osiągi przez cały okres eksploatacji. Aby opony służyły dłużej i oferowały pełen zakres swoich możliwości, warto zadbać o odpowiednią konserwację oraz pamiętać o ich rotacji, czyli zmieniać pozycje opon na osiach co najmniej raz w roku,” powiedział Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii opon osobowych w regionie EMEA.

Zaawansowana technologia

Opony Goodyear Vector 4Seasons triumfowały w licznych testach w całej Europie, a w tym roku zostały nagrodzone przez niemiecki magazyn Auto Bild prestiżowymi tytułami “Green Tire” oraz “Eco-Master”. Za całorocznymi osiągami tego modelu stoją konkretne rozwiązania technologiczne:

  • Technologia Aqua Control skutecznie rozprasza wodę na całej powierzchni styku opony z nawierzchnią, zapewniając dobre osiągi na mokrej nawierzchni.

  • Technologia Snow Grip charakteryzuje się dużą liczbą lameli w środkowej części bieżnika, co pomaga chwytać śnieg i zwiększa przyczepność na ośnieżonych nawierzchniach.

  • Technologia Eco Cushion obniża opory toczenia, podnosząc wydajność i efektywność paliwową.

Opona Goodyear Vector 4Seasons posiada homologację zimową, potwierdzoną symbolem 3PMSF na ścianie bocznej, co oznacza, że sprawdzi się w zimowych warunkach jazdy, takich jak lód, błoto pośniegowe i śnieg.

„Rynek opon LCT klasy premium w Europie wzrósł o 13% od 2020 r. i oczekuje się dalszego wzrostu. Goodyear Vector 4Seasons Cargo jest dobrym rozwiązaniem dla flot samochodów dostawczych działających na obszarach, gdzie warunki pogodowe i topografia uzasadniają stosowanie opon całorocznych,” dodała Sonia Leneveu, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon osobowych w Europie.