| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 88 = max 560 kg |
| Prędkość: | T = max 190 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Dębica |
| Model bieżnika: | Frigo 2 |
| Rozmiar: | 185/65 R 15 |
| Kod producenta: | 577606 |
| Kod EAN: | 4038526036124 |
| Eprel ID: | 611292 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 88 (560 kg) |
| Indeks prędkości: | T (190 km/h) |
| Klasa opony: | Ekonomiczna |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | D |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.5 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 185/65 R 15
Gwarancja
W razie uznania reklamacji w terminie 24 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy. Po upływie 24 miesięcy od daty zakupu do końca okresu gwarancji przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Dębica Frigo 2
Opony zimowe Frigo 2 zostały zaprojektowane specjalnie na polską zimę. Optymalny projekt bieżnika zapewnia dobre odprowadzenie wody i błota. Odpowiednia mieszanka opony zapobiega jej twardnieniu w niskich temperaturach i zwiększa powierzchnię styku z nawierzchnią. Konstruktorzy postawili sobie za cel również zredukowanie możliwości aquaplaningu do minimum (zjawisko „ślizgania się” po mokrej nawierzchni), co udało się uzyskać zwiększając ilość rowków bieżnika. Wszystkie te cechy mają służyć tylko jednemu – poprawie przyczepności na jezdni w trudnych warunkach pogodowych. W internecie powszechnie chwali się ten bieżnik za dobrą jakość względem kosztu, chociaż opona mogłaby być nieco bardziej ekonomiczna.Uwaga! ! Od 2015 roku Dębica wprowadza nowy wygląda bieżnika dla niektórych rozmiarów - poniższa tabela wskazuje, które rozmiary objęte są zmianą.

Bieżnik Dębicy Frigo 2 2015
Marka Dębica
Dębica to rodzimy producent opon z 75 letnim doświadczeniem. Od 1996 roku, jako część grupy Goodyear, zwiększa inwestycje w rozwój nowoczesnych technologii oponiarskich. Precyzyjne prowadzenie oraz niskie opory toczenia - to główne właściwości charakteryzujące zimówki Dębica. Dębica produkuje ogumienie o najwyższych indeksach prędkości a także z etykietą BA według europejskiego systemu etykietowania - najcichsze i najbardziej komfortowe z jazdy po mokrej nawierzchni.Dostawa
Formy płatności