| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 86 = max 530 kg |
| Prędkość: | T = max 190 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Dębica |
| Model bieżnika: | Passio 2 |
| Rozmiar: | 175/65 R 14 |
| Kod producenta: | 548501 |
| Kod EAN: | 5452000815545 |
| Eprel ID: | 610960 |
| Data produkcji: | 2025 - 2026 |
| Indeks nośności: | 86 (530 kg) |
| Indeks prędkości: | T (190 km/h) |
| Klasa opony: | Ekonomiczna |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.5 kg |
Rok produkcji 2025 - 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
- wszystkie zamówione opony będą z tego samego rocznika (tydzień produkcji może się różnić — to standard rynkowy i nie ma wpływu na właściwości)
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 175/65 R 14
Gwarancja
W razie uznania reklamacji w terminie 24 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy. Po upływie 24 miesięcy od daty zakupu do końca okresu gwarancji przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Dębica Passio 2
Jeżeli jesteś właścicielem kompaktowego samochodu osobowego o średniej mocy silnika, a od opon oczekujesz bezpieczeństwa i komfortu to model Dębica Passio 2 został stworzony z myślą o Tobie. System obwodowych i poprzecznych rowków na oponie zapewnia skutecznie odprowadzanie wody. W ten sposób inżynierowie marki Dębica zredukowali ryzyko wystąpienia aquaplaningu oraz wpadnięcia w poślizg na mokrej nawierzchni. Dobór odpowiedniej mieszanki gumowej sprawił, że model Dębica Passio 2 jest wyjątkowo komfortowy dzięki niskiej emisji hałasu. Bieżnik zużywa się równomiernie, dzięki czemu kierowcy mogą dłużej cieszyć się z eksploatacji opon. Twarde i masywne boki opony gwarantują doskonałą kontrolę i stabilność podczas pokonywania zakrętów. Porównując model Dębica Passio 2 z poprzednim śmiało można uznać, że producentowi udało się poprawić parametry jezdne i dostosować oponę do warunków panujących na polskich drogach. Skrócona droga hamowania, mniejsze opory toczenia oraz doskonała przyczepność - to tylko kilka zalet modelu, dzięki którym zyskuje on uznanie u najbardziej wymagających kierowców.Uwaga! Od 2016 roku opony Dębica Passio 2 występują w 2 wersjach bieżnika, zależnie od rozmiaru.
Najważniejsze cechy:
- Doskonała przyczepność
- Skrócona droga hamowania
- Równomierne zużycie bieżnika
- Kontrola i stabilność na krętej drodze
Dostawa
Formy płatności