| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 94 = max 670 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Dunlop |
| Model bieżnika: | SP Winter Sport 4D |
| Rozmiar: | 225/50 R 17 |
| Kod producenta: | 527623 |
| Kod EAN: | 3188649815203 |
| Eprel ID: | 529152 |
| Data produkcji: | 2024 - 2026 |
| Indeks nośności: | 94 (670 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | E |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Homologacja: | * |
| Waga: | 12.5 kg |
Rok produkcji 2024 - 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
- wszystkie zamówione opony będą z tego samego rocznika (tydzień produkcji może się różnić — to standard rynkowy i nie ma wpływu na właściwości)
Opinie
Warianty (1)
Polecane opony zimowe w rozmiarze 225/50 R 17
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona, a po upływie 2 lat do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej wysokości bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Dunlop Winter Sport 4D
Najważniejsze cechy:
- Doskonałe zachowanie na zimowych drogach
Świetne prowadzenie i hamowanie w zimowych warunkach. Połączenie specjalnej konstrukcji bieżnika z materiałami o wysokim współczynniku przyczepności zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem na zaśnieżonych, oblodzonych, mokrych i suchych nawierzchniach. - Kontrola i przyczepność na mokrej nawierzchni
Kierunkowe rowki bieżnika zapewniają szybkie odprowadzanie wody i zapobiegają wystąpieniu zjawiska aquaplaningu. Mieszanka o bardzo wysokiej przyczepności gwarantuje krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni. - Lepsza trakcja na śniegu i lodzie
Unikatowa konstrukcja bieżnika oraz duża liczba chwytnych krawędzi klocków pozostających w kontakcie z nawierzchnią, poprawiają zachowanie opony na śniegu i lodzie. Głębokie nacięcia klocków w środkowej części bieżnika zwiększają przyczepność w trakcie przyśpieszania, hamowania i wjeżdżania pod górę. - Oszczędność paliwa
Zoptymalizowana konstrukcja opony zapewnia niższe opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa i niższą emisję dwutlenku węgla.
Marka Dunlop
Historia firmy Dunlop rozpoczyna się w 1888 roku, kiedy to opatentowana technologia tworzenia opon rowerowych podbiła świat. Dzisiaj Dunlop, zrzeszony w grupie Goodyear to największy producent opon na świecie, jest również głównym sponsorem 24 godzinnego wyścigu Le Mans. Kierowcy, decydując się na opony zimowe Dunlop chwalą je za rewelacyjne właściwości jezdne i precyzyjne trzymanie samochodu. Polecamy wszystkim, którzy cenią sobie przyjemność z jazdy.Dostawa
Formy płatności