| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 86 = max 530 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Dunlop |
| Model bieżnika: | Sport Bluresponse |
| Rozmiar: | 185/65 R 14 |
| Kod producenta: | 528444 |
| Kod EAN: | 3188649818594 |
| Eprel ID: | 609923 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 86 (530 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 70 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 6.56 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 185/65 R 14
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona, a po upływie 2 lat do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej wysokości bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Dunlop Sport Bluresponse
Maksymalne osiągi na drodze oraz najwyższa jakość wykonania to cechy, które doskonale opisują opony klasy premium – Dunlop Sport Bluresponse. Mieszanka polimerowa oraz asymetryczna budowa bieżnika zastosowana przy produkcji tego modelu opon pozytywnie wpłynęły na zachowanie pojazdu szczególnie na mokrej nawierzchni. Dzięki zapewnieniu dobrej przyczepności i odprowadzaniu wody kierowcy nie muszą obawiać się stale zmieniających się warunków pogodowych. Wykorzystana przez inżynierów Dunlop konstrukcja bieżnika pomaga ograniczać spalanie, co generuje większe oszczędności. Producent położył nacisk na zwiększenie komfortu jazdy poprzez obniżenie poziomu hałasu za pomocą odpowiedniego rozmieszczenia rowków na oponie. Opony Dunlop Sport Bluresponse bardzo dobrze zachowują się na zakrętach oraz podczas dynamicznej jazdy. Zawdzięczają to wielokątowemu bieżnikowi, który poprawił w znaczny sposób precyzję i kontrolę prowadzenia.Najważniejsze cechy:
- Doskonała przyczepność na każdej nawierzchni
- Oszczędność paliwa
- Obniżenie poziomu hałasu
- Oszczędność paliwa
Marka Dunlop
Historia marki Dunlop rozpoczyna się w 1888 roku, kiedy to opatentowana technologia tworzenia opon rowerowych podbiła świat. Teraz Dunlop, będący częścią grupy Goodyear to lider wśród producentów opon na świecie, jest również głównym sponsorem 24 godzinnego wyścigu Le Mans. Kierowcy, decydując się na opony zimowe Dunlop chwalą je za rewelacyjne właściwości jezdne i precyzyjne prowadzenie pojazdu. Polecamy wszystkim, którzy cenią sobie przyjemność z jazdy.Dostawa
Formy płatności