| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 94 = max 670 kg |
| Prędkość: | Y = max 300 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Dunlop |
| Model bieżnika: | Sport Maxx RT 2 |
| Rozmiar: | 215/55 R 17 |
| Kod producenta: | 532645 |
| Kod EAN: | 5452000496409 |
| Eprel ID: | 610061 |
| Data produkcji: | 2024 - 2026 |
| Indeks nośności: | 94 (670 kg) |
| Indeks prędkości: | Y (300 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | A |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 11.2 kg |
Rok produkcji 2024 - 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
- wszystkie zamówione opony będą z tego samego rocznika (tydzień produkcji może się różnić — to standard rynkowy i nie ma wpływu na właściwości)
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 215/55 R 17
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona, a po upływie 2 lat do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej wysokości bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Dunlop Sport Maxx RT 2
Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 2 przeznaczone są do sportowych samochodów. Jeżeli zależy Ci na stabilnym prowadzeniu, długim użytkowaniu i idealnej przyczepności podczas szybkiej jazdy to model został stworzony właśnie dla Ciebie. Asymetryczna rzeźba bieżnika jako jedna z najtrwalszych wyposażona została w liczne rowki i nacięcia, które w maksymalnie krótkim czasie odprowadzają wodę spod kół nawet w czasie bardzo intensywnych i długotrwałych opadów deszczu. Dzięki temu miłośnicy sportowego stylu jazdy nie tracą przyczepności podczas pokonywania zakrętów czy wykonując gwałtowne manewry na drodze. Dzięki temu, że ryzyko wystąpienia groźnego aquaplaningu spada do minimum kierowcy mogą w pełni cieszyć się nawet wielogodzinną podróżą bez względu na panującą aurę. Wysokiej jakości mieszanka gumowa użyta przy produkcji modelu Dunlop Sport Maxx RT 2 charakteryzuje się wysoką odpornością na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Inżynierom marki Dunlop udało się również obniżyć opory toczenia, dzięki czemu zużycie paliwa znacznie obniża się. Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 2 gwarantują maksymalne osiągi, długotrwałe użytkowanie oraz bezpieczeństwo w każdych warunkach. Spełnią oczekiwania najbardziej wymagających miłośników sportowego stylu jazdy.Najważniejsze cechy:
- Doskonała przyczepność na wszystkich typach dróg
- Pewne i stabilne prowadzenie
- Niskie ryzyko wystąpienia aquaplaningu
- Bezpieczeństwo w każdych warunkach
Dostawa
Formy płatności