| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Dunlop |
| Model bieżnika: | Winter Sport 5 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 574623 |
| Kod EAN: | 5452000832290 |
| Eprel ID: | 611517 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Warianty (5)
-
C
-
B
-
B / 71 dB
-
C
-
B
-
69 dB
-
C
-
B
-
69 dB
-
C
-
B
-
B / 71 dB
-
C
-
B
-
70 dB
Polecane opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona, a po upływie 2 lat do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej wysokości bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Dunlop Wintersport 5
Dunlop Winter Sport 5 to zimowa opona przeznaczona do samochodów osobowych, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w trudnych warunkach zimowych. Korzystając z wieloletniego doświadczenia inżynierowie marki Dunlop wyposażyli kierunkowy bieżnik w bardzo głębokie rowki, które w krótkim czasie odprowadzają wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe spod kół. Błyskawiczne osuszanie bieżnika oznacza zwiększoną odporność na wystąpienie zjawiska aquaplaningu. Dunlop Winter Sport 5 doskonale zachowują się na ośnieżonej i zamarzniętej nawierzchni zapewniając kierowcom niezawodną przyczepność, bezpieczeństwo oraz komfort w czasie dłuższych podróży. Ponadto, konstruktorzy zastosowali rozwiązanie Dunlop Touch Technology, aby zapewnić kierowcom lepszą stabilność i precyzję podczas prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych warunkach drogowych. Oznacza to, że unowocześniono układ wzajemnie blokujących się klocków 3D, które optymalizują prowadzenie na różnych typach nawierzchni nawierzchni.Nowoczesna mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki charakteryzuje się elastycznością w niskich temperaturach. Ponadto, jest wyjątkowo odporna na zużycie i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie traci swoich właściwości jezdnych przez cały okres eksploatacji. Użytkowników opon marki Dunlop ucieszy fakt, iż zredukowanie oporów toczenia wpłynęło na oszczędność paliwa. Model Dunlop Winter Sport 5 to gwarancja wysokich osiągów, bezpieczeństwa na drodze oraz przyjemności z prowadzenia pojazdu w każdych warunkach pogodowych.
Najważniejsze cechy:
- Wyśmienite osiągi na ośnieżonych drogach
Dzięki zwiększonej ilości klocków bieżnika i tym samym większej ilości punktów styku z nawierzchnią, opona Dunlop Winter Sport 5 zapewnia lepszą trakcję i osiągi na śniegu - Lepsza przyczepność na śliskiej nawierzchni
Zakrzywiony kształt oraz większa długość lameli w środkowej części bieżnika zdecydowanie poprawiają przyczepność opony na śliskiej nawierzchni, zapewniając bardzo pewne prowadzenie auta na zakrętach. - Większa odporność na aquaplaning
Głębsze niż dotychczas rowki bieżnika pomagają sprawniej odprowadzać większe ilości wody i błota pośniegowego, wyraźnie zmniejszając ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. - Zauważalna oszczędność paliwa
Konstrukcja nowej opony Winter Sport 5 zapewnia zdecydowanie niższe opory toczenia, co bezpośrednio przekłada się na niższe zużycie paliwa i tym samym większe oszczędności.
Dostawa
Formy płatności