| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 95 = max 690 kg |
| Prędkość: | Y = max 300 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Goodyear |
| Model bieżnika: | Eagle F1 Asymmetric 2 |
| Rozmiar: | 235/40 R 18 |
| Kod producenta: | 546485 |
| Kod EAN: | 5452000742155 |
| Eprel ID: | 529935 |
| Data produkcji: | 2024 |
| Indeks nośności: | 95 (690 kg) |
| Indeks prędkości: | Y (300 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | D |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2024
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Warianty (1)
Polecane opony letnie w rozmiarze 235/40 R 18
Gwarancja
Reklamacje na opony kupione w e-sklepie Oponylux.pl należy składać e-mailowo u właściwego sprzedawcy (jego imię, nazwisko oraz adres e-mail jest podany w każdej wiadomości e-mailowej potwierdzającej złożenie zamówienia). Zgłoszenie reklamacyjne można wysyłać także na adres e-mail: reklamacje@oponylux.pl.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
Jeżeli jesteś użytkownikiem pojazdu osobowego o dużej mocy i sportowym charakterze to opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 została zaprojektowana specjalnie dla Ciebie. Podczas dynamicznej jazdy zdarzają się sytuacje, w których trzeba sprawnie zahamować i zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Właśnie dlatego producent dobrał oryginalną mieszankę gumową, która skróciła drogę hamowania. Zwiększyła się także trwałość przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki czemu kierowcy dłużej mogą cieszyć się z użytkowania Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2. Inżynierowie Goodyear chcąc zminimalizować ryzyko poślizgu oraz zmaksymalizować przyczepność na każdym typie nawierzchni stworzyli nowatorską rzeźbę bieżnika, który jak największą powierzchnią styka się z asfaltem. Przy dużych prędkościach auto bardzo sprawnie pokonuje zakręty co docenią miłośnicy szybszej jazdy.Najważniejsze cechy:
- Doskonała przyczepność
- Krótsza droga hamowania
- Trwałość na uszkodzenia
- Wydłużona żywotność opon
Dostawa
Formy płatności