| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Goodyear |
| Model bieżnika: | UltraGrip Performance Gen-1 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 547497 |
| Kod EAN: | 5452000806215 |
| Eprel ID: | 530022 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Homologacja: | AO |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Reklamacje na opony kupione w e-sklepie Oponylux.pl należy składać e-mailowo u właściwego sprzedawcy (jego imię, nazwisko oraz adres e-mail jest podany w każdej wiadomości e-mailowej potwierdzającej złożenie zamówienia). Zgłoszenie reklamacyjne można wysyłać także na adres e-mail: reklamacje@oponylux.pl.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Goodyear Ultragrip Performance GEN-1
Jeżeli od opony zimowej oczekujesz wysokich osiągów oraz bezpieczeństwa w ekstremalnie trudnych warunkach drogowych to Goodyear Ultragrip Performance GEN-1 jest stworzony dla Ciebie. Model przeznaczony jest do samochodów osobowych o większej mocy silnika. Nowoczesną, kierunkową rzeźbę bieżnika wyposażono w system rowków i nacięć skutecznie odprowadzających wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe spod kół. Wskutek szybkiego osuszania bieżnika maleje ryzyko wystąpienia groźnego aquaplaningu.Model Goodyear Ultragrip Performance GEN-1 to gwarancja niezawodnej przyczepności w każdych warunkach. Konstruktorom udało się skrócić drogę hamowania o 3% względem konkurencji, dlatego każdy kierowca - również miłośnik dynamicznej jazdy – może czuć się komfortowo oraz bezpiecznie w podróży. Doskonałe trzymanie się drogi pozwala użytkownikom precyzyjnie wchodzić w ostre zakręty i z łatwością poruszać się po oblodzonej lub ośnieżonej nawierzchni. Dobór odpowiedniej mieszanki gumowej sprawia, że opony Goodyear Ultragrip Performance GEN-1 idealnie dostosowują się do niskich temperatur.
Co więcej, praktycznie są nie do zdarcia. Niełatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym, co szczególnie docenią kierowcy poruszający się po drogach nieutwardzonych. Ponadto, ogumienie marki Goodyear zużywa się powoli i równomiernie, dzięki czemu nie traci swoich właściwości jezdnych przez cały okres eksploatacji. Goodyear Ultragrip Performance GEN-1 to gwarancja niezawodności bez względu na warunki drogowe i panującą aurę. Jeżeli zależy Ci na wysokich osiągach i bezpieczeństwie w każdej sytuacji to model Cię nie zawiedzie.
Najważniejsze cechy:
- Krótka droga hamowania na śniegu - nawet o 3% względem konkurentów
- Większa odporność na aquaplaning - dzięki hydrodynamicznym rowkom
- Świetne zachowanie na lodzie
- Stabilne i pewne prowadzenie
Dostawa
Formy płatności