| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczne |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 94 = max 670 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczna |
| Producent: | Goodyear |
| Model bieżnika: | Vector 4Seasons Gen-2 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 533155 |
| Kod EAN: | 5452000538031 |
| Eprel ID: | 529465 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 94 (670 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | B |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Warianty (3)
Polecane opony całoroczne w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Reklamacje na opony kupione w e-sklepie Oponylux.pl należy składać e-mailowo u właściwego sprzedawcy (jego imię, nazwisko oraz adres e-mail jest podany w każdej wiadomości e-mailowej potwierdzającej złożenie zamówienia). Zgłoszenie reklamacyjne można wysyłać także na adres e-mail: reklamacje@oponylux.pl.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Goodyear Vector 4 Seasons GEN-2
Goodyear Vector 4 Seasons GEN-2 to najwyższej jakości opona całoroczna, która zapewnia maksymalne osiągi i bezpieczeństwo w niemalże każdych warunkach panujących na drodze. Konstruktorzy wyposażyli kierunkowy bieżnik w hydrodynamiczne rowki zwiększające odporność na aquaplaning. Dzięki nim woda, śnieg oraz błoto pośniegowe błyskawicznie są odprowadzane spod kół. Trójwymiarowe lamele, w które wczepia się śnieg zapewniają idealną przyczepność i większą stabilność podczas wchodzenia w zakręty czy wykonywania nagłych, niespodziewanych manewrów. Odpowiednie rozmieszczenie klocków bieżnika sprawia, iż opony Goodyear Vector 4 Seasons GEN-2 gwarantują lepszą trakcję na nie tylko na suchej, ale przede wszystkim zamarzniętej o ośnieżonej nawierzchni. Ponadto, inżynierom udało się znacznie skrócić drogę hamowania na mokrej drodze - o ok. 20 % w porównaniu z konkurencją. Bez wątpienia, omawiane opony całoroczne Goodyear są jednymi z najlepszych w swojej klasie. Na poprawę osiągów oraz zachowania w zróżnicowanych warunkach pogodowych wpływa także zwiększona ilość krzemionki zawarta w mieszance gumowej. Charakteryzuje się ona elastycznością względem temperatur oraz wyjątkową odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu model nie traci swoich parametrów jezdnych przez cały okres eksploatacji. Jeżeli zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa oraz komfortu przez cały rok to opony Goodyear 4 Seasons GEN-2 z pewnością Cię nie zawiodą.Najważniejsze cechy:
- Maksymalne osiągi
- Odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne
- Idealna przyczepność w każdych warunkach
- Krótsza droga hamowania – o 20%
Dostawa
Formy płatności