| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 6 lat |
| Nośność: | 94 = max 670 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Hankook |
| Model bieżnika: | Ventus Prime3 K125 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 1023821 |
| Kod EAN: | 8808563446509 |
| Eprel ID: | 470936 |
| Data produkcji: | 2026 |
| Indeks nośności: | 94 (670 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Średnia |
| Opór toczenia: | A |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Warianty (2)
Polecane opony letnie w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Hankook Ventus Prime 3 K125
Jeżeli zależy Ci na wysokich osiągach oraz najwyższym poziomie bezpieczeństwa na drodze w sezonie letnim to zwróć uwagę na najnowszy model opon Hankook Ventus Prime 3 K125. Produkt spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników aut osobowych. W porównaniu do swojego poprzednika (Hankook Ventus Prime2 K11) model charakteryzuje się jeszcze lepszym prowadzeniem na suchej i mokrej drodze. Asymetryczny bieżnik wyposażono w cztery rowki obwodowe, które szybko i skutecznie pozbywają się wody spod kół w czasie opadów deszczu. Dzięki temu opona nie traci przyczepności, a ryzyko aquaplaningu spada do minimum. Opony Hankook Ventus Prime3 K125 gwarantują krótszą drogę hamowania, a tym samym większy poziom bezpieczeństwa podczas pokonywania zakrętów czy wykonywania nagłych manewrów. Model z pewnością docenią miłośnicy dużych prędkości. Nowoczesna mieszanka gumowa, na bazie której powstał produkt marki Hankook jest odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Sprawia to, że możemy użytkować opony przez wiele sezonów bez obaw o spadek ich właściwości jezdnych. Opony letnie Hankook Ventus Prime3 K125 spełnią oczekiwania każdego kierowcy ceniącego bezpieczeństwo na drodze. To gwarancja krótszej drogi hamowania, niezawodnej przyczepności i komfortu nawet w czasie wielogodzinnej podróży w każdych warunkach pogodowych.Najważniejsze cechy:
- Asymetryczny bieżnik z głębokimi rowkami
- Krótka droga hamowania
- Doskonałe osiągi na suchej i mokrej drodze
- Odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne
Dostawa
Formy płatności