| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 6 lat |
| Nośność: | 99 = max 775 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Hankook |
| Model bieżnika: | Winter i*cept evo2 W320 |
| Rozmiar: | 215/60 R 16 |
| Kod producenta: | 1022169 |
| Kod EAN: | 8808563425993 |
| Eprel ID: | 494924 |
| Data produkcji: | 2024 - 2026 |
| Indeks nośności: | 99 (775 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Średnia |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 12.4 kg |
Rok produkcji 2024 - 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
- wszystkie zamówione opony będą z tego samego rocznika (tydzień produkcji może się różnić — to standard rynkowy i nie ma wpływu na właściwości)
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 215/60 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Hankook Winter i*cept EVO 2
Hankook Winter i*cept EVO 2 W320 to nowoczesna zimowa opona przeznaczona do samochodów osobowych. Jeżeli zależy Ci na niezawodności, komforcie i wysokich osiągach to ulepszona wersja popularnego modelu Hankook Winter i*cept Evo W310 sprawdzi się idealnie.Asymetryczny bieżnik gwarantuje pewne i stabilne prowadzenie na wszystkich typach nawierzchni bez względu na panującą aurę. Duża ilość rowków (tradycyjnych i w kształcie zygzakowatym) w maksymalnie krótkim czasie skutecznie usuwa wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe spod kół minimalizując ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Dzięki idealnej wręcz przyczepności Hankook Winter i*cept EVO 2 zapewniają bezpieczeństwo nawet podczas dynamicznego pokonywania zakrętów czy gwałtownego hamowania.
Konstruując oponę inżynierowie położyli nacisk na obniżenie jej wagi na tyle, aby zużycie paliwa było mniejsze. Ponadto, opony zimowe marki Hankook są wytrzymałe i niełatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. W praktyce oznacza to zachowanie maksymalnych właściwości jezdnych przez cały okres eksploatacji modelu.
Opony zimowe Hankook Winter i*cept Evo2 W320 to gwarancja wysokich osiągów, bezpiecznej podróży i poczucia komfortu w każdej sytuacji.
Najważniejsze cechy:
- Wysokie osiągi
- Duża ilość rowków na bieżniku
- Odporność na zużycie i uszkodzenia
- Ograniczenie zużycia paliwa
Dostawa
Formy płatności