| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczne |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | V = max 240 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Całoroczna |
| Producent: | Kormoran |
| Model bieżnika: | All Season |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 758398 |
| Kod EAN: | 3528707583987 |
| Eprel ID: | 411989 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | V (240 km/h) |
| Klasa opony: | Ekonomiczna |
| Opór toczenia: | D |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 70 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Warianty (2)
Polecane opony całoroczne w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Novex All Season
Jeżeli szukasz opon całorocznych przeznaczonych do samochodów osobowych, które nie zawiodą w zróżnicowanych warunkach pogodowych to model Novex All Season zaprojektowano z myślą o Tobie. Kierunkowy bieżnik wyposażono w głębokie rowki, które odpowiadają za szybkie odprowadzanie wody spod kół. Wskutek szybkiego osuszania bieżnika maleje ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Opony Novex All Season charakteryzuje wysoka przyczepność w każdych warunkach. Nie zawiodą zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Doskonale radzą sobie w czasie odwilży oraz podczas lekkich opadów śniegu zapewniając kierowcom bezpieczeństwo. Nowoczesna mieszanka gumowa jest elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dzięki temu, że bieżnik zużywa się powoli i równomiernie opona nie traci swoich właściwości jezdnych przez cały okres eksploatacji. Opony całoroczne All Season to gwarancja zrównoważonych osiągów i bezpieczeństwa w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.Najważniejsze cechy:
- Zrównoważone osiągi
- Dobra przyczepność na mokrej drodze
- Odporność na uszkodzenia mechaniczne
- Równomierne zużycie bieżnika
Dostawa
Formy płatności