| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 86 = max 530 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Michelin |
| Model bieżnika: | Energy Saver+ |
| Rozmiar: | 185/65 R 14 |
| Kod producenta: | 342431 |
| Kod EAN: | 3528703424314 |
| Eprel ID: | 409943 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 86 (530 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 68 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.5 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 185/65 R 14
Gwarancja
W przypadku uznanej reklamacji w ciągu całego okresu gwarancji Klientowi przysługuje nowa opona.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Michelin Energy Saver+
Wysokie przebiegi oraz bezpieczeństwo podczas jazdy w każdych warunkach drogowych i pogodowych zapewnią Ci opony Michelin Energy Saver+. Wykorzystanie odpowiedniej mieszanki gumowej, która wolno się nagrzewa znacznie poprawiło parametry jezdne opony. Dzięki temu przedłużono przebiegi, co powinno ucieszyć kierowców poruszających się nie tylko na krótszych, ale także dłuższych odcinkach trasy. Producent zadbał o to, by opory toczenia zmniejszyły się, podobnie jak zużycie paliwa. W tym celu wykorzystał technologię Eco N Grip, która przy okazji wzmocniła trwałość opony. Asymetryczny bieżnik został zaprojektowany tak, aby zagwarantować maksymalną przyczepność na wszystkich typach nawierzchni. Podobnie jak rozmieszczenie szerokich lameli, które sprawnie odprowadzają wodę zmniejszając ryzyko aquaplaningu.UWAGA! W końcówce 2015 roku Michelin zmodyfikował bieżnik opony i w niektórych rozmiarach wygląda on inaczej. Po kliknięciu na zdjęcie można zobaczyć jak wygląda nowy bieżnik
Najważniejsze cechy:
- Wysokie przebiegi
- Mniejsze opory toczenia
- Oszczędność paliwa
- Doskonała przyczepność w każdych warunkach
Marka Michelin
Michelin jest jednym z liderów wśród europejskich producentów ogumienia. Wytrzymałość i bezpieczeństwo – te wartości towarzyszą marce od początku istnienia, szczególnie jeżeli chodzi o opony zimowe. Pracownicy Michelin pilnują, aby kierowca za każdym razem dotarł do celu, redukując jednocześnie koszt podróży. Do marki Michelin należy między innymi Kleber, Goodrich czy Kormoran.Dostawa
Formy płatności