| Typ: | Dostawcze |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 115/113 = max 1215/1150 kg |
| Prędkość: | R = max 170 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Dostawcze |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Kormoran |
| Model bieżnika: | Vanpro Winter |
| Rozmiar: | 235/65 R 16 |
| Kod producenta: | 158806 |
| Kod EAN: | 3528701588063 |
| Eprel ID: | 409047 |
| Data produkcji: | 2024 - 2026 |
| Indeks nośności: | 115/113 (1215/1150 kg) |
| Indeks prędkości: | R (170 km/h) |
| Klasa opony: | Ekonomiczna |
| Opór toczenia: | D |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 73 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 18.0 kg |
Rok produkcji 2024 - 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
- wszystkie zamówione opony będą z tego samego rocznika (tydzień produkcji może się różnić — to standard rynkowy i nie ma wpływu na właściwości)
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 235/65 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
KORMORAN VANPRO WINTER
Kormoran Vanpro Winter to zimowe opony dedykowane samochodom dostawczym, które zapewniają bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy. Jeżeli zależy Ci na optymalnych osiągach oraz mniejszym zużyciu paliwa to model ten został zaprojektowany właśnie dla Ciebie. Symetryczny bieżnik wyposażony jest w głębokie rowki odprowadzające wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe spod kół. Wskutek szybkiego osuszania bieżnika maleje ryzyko wystąpienia aquaplaningu oraz wpadnięcia w niebezpieczny poślizg. Kierowcy bez obaw mogą wchodzić w zakręty oraz wykonywać dynamiczne manewry, bowiem opona Kormoran Vanpro Winter doskonale trzyma się ośnieżonej oraz zamarzniętej drogi. Inżynierowie opracowali specjalną mieszankę gumową, dzięki której opona zużywa się wolno i równomiernie, a przy tym jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Docenią to kierowcy poruszający się z większym obciążeniem po drogach nieutwardzonych. Producentowi udało się obniżyć opory toczenia, a co za tym idzie – ograniczyć zużycie paliwa. Opony Kormoran Vanpro Winter to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu oraz optymalnych osiągów w zróżnicowanych warunkach zimowych.Najważniejsze cechy:
- Optymalne osiągi
- Doskonała przyczepność w każdych warunkach
- Odporność na uszkodzenia
- Mniejsze opory toczenia
Dostawa
Formy płatności