| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 82 = max 475 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Firestone |
| Model bieżnika: | Multihawk 2 |
| Rozmiar: | 185/60 R 14 |
| Kod producenta: | 18172 |
| Kod EAN: | 3286341817218 |
| Eprel ID: | 502098 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 82 (475 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Średnia |
| Opór toczenia: | D |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 70 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 7.5 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony letnie w rozmiarze 185/60 R 14
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Firestone Multihawk 2
Jeżeli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie na drodze to letnia opona Firestone Multihawk 2 jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Model jest następcą Firestone Multihawk. Inżynierowie marki konstruując oponę zastosowali rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i zwiększające komfort jazdy.Asymetryczny bieżnik z głębokimi rowkami skutecznie radzi sobie z odprowadzaniem wody spod kół. Wskutek szybkiego osuszania bieżnika ryzyko wystąpienia aquaplaningu maleje. W praktyce oznacza to bardziej stabilne i pewniejsze prowadzenie auta nie tylko na suchej, ale przede wszystkim mokrej nawierzchni. Doceni to każdy kierowca, szczególnie podczas wielogodzinnej, wakacyjnej podróży. Ponadto, oponę skonstruowano tak, aby zapewniała jak największy komfort akustyczny.
Zastosowana mieszanka gumowa jest wyjątkowo odporna na ścieranie, dlatego Firestone Multihawk 2 nie traci swoich właściwości jezdnych przez cały okres eksploatacji. Ponadto, model niełatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym. Możemy być zatem spokojni podczas podjeżdżania np. pod wysoki krawężnik. Opony marki Firestone to gwarancja wysokich osiągów, bezpieczeństwa w podróży oraz komfortowej jazdy w sezonie letnim.
Najważniejsze cechy:
- Wysokie osiągi
- Doskonała przyczepność na mokrej drodze
- Odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne
- Stabilne i pewne prowadzenie
Dostawa
Formy płatności