| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 95 = max 690 kg |
| Prędkość: | Y = max 300 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Michelin |
| Model bieżnika: | Pilot Sport 4 |
| Rozmiar: | 235/40 R 18 |
| Kod producenta: | 232552 |
| Kod EAN: | 3528702325520 |
| Eprel ID: | 409420 |
| Data produkcji: | 2025 |
| Indeks nośności: | 95 (690 kg) |
| Indeks prędkości: | Y (300 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | A |
| Hałas zewnętrzny: | 71 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2025
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Warianty (2)
Polecane opony letnie w rozmiarze 235/40 R 18
Gwarancja
W przypadku uznanej reklamacji w ciągu całego okresu gwarancji Klientowi przysługuje nowa opona.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Michelin Pilot Sport 4
Jeżeli od opony letniej oczekujesz maksymalnych osiągów oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa to najnowszy model Michelin Pilot Sport 4 jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Ten najnowszy produkt przeznaczony jest głównie do sportowych aut. Powstał we współpracy z wiodącymi producentami samochodów takich jak Audi, Porsche, Mercedes oraz BMW. Asymetryczny bieżnik z licznymi rowkami i nacięciami został zaprojektowany tak, aby dopasowywać się do rodzaju nawierzchni i zapewnić idealną przyczepność w każdych warunkach. Szybkie odprowadzanie wody spod czoła opony znacznie obniża ryzyko wystąpienia aquaplaningu zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa w podróży. Inżynierowie marki Michelin wykorzystali technologię Dynamic Response, czyli innowacyjne opasanie aramidowo-nylonowe na oponie, dzięki któremu prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach jest dużo bardziej precyzyjne i komfortowe. Opony Michelin Pilot Sport 4 stworzono na bazie specjalnej mieszanki gumowej z elastomerami funkcjonalnymi oraz krzemionką. Dobór takich komponentów sprawia, że ogumienie jeszcze lepiej zachowuje się na mokrej drodze np. podczas nagłego hamowania. Ponadto opony są odporne na uszkodzenia zewnętrzne oraz wolno zużywają się. Dzięki temu nie tracą swoich parametrów jezdnych nawet po kilku sezonach intensywnego użytkowania. Opony letnie Michelin Pilot Sport 4 to gwarancja maksymalnych osiągów, doskonałej przyczepności oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Spełnią oczekiwania każdego miłośnika sportowego stylu jazdy.Najważniejsze cechy:
- Niezawodność na drodze przez cały rok
- Idealna przyczepność na mokrej drodze
- Technologia Dynamic Response
- Obniżone opory toczenia
Dostawa
Formy płatności