| Typ: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnie |
| Rozmiar: |
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 7 lat |
| Nośność: | 91 = max 615 kg |
| Prędkość: | V = max 240 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Samochodowe |
| Sezon: | Letnia |
| Producent: | Pirelli |
| Model bieżnika: | Cinturato P7 |
| Rozmiar: | 205/55 R 16 |
| Kod producenta: | 2328900 |
| Kod EAN: | 8019227232899 |
| Eprel ID: | 594732 |
| Data produkcji: | 2026 |
| Indeks nośności: | 91 (615 kg) |
| Indeks prędkości: | V (240 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | B |
| Hałas zewnętrzny: | 70 dB |
| Klasa hałasu: | B |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 10.0 kg |
Rok produkcji 2026
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Warianty (3)
Polecane opony letnie w rozmiarze 205/55 R 16
Gwarancja
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
Pirelli p7 Cinturato
Jeżeli zależy Ci na wysokich osiągach, precyzji prowadzenia oraz czerpaniu przyjemności z jazdy to zastanów się nad zakupem nowoczesnych opon Pirelli p7 Cinturato. Model został zaprojektowany w ramach projektu Green Performance. Głównym jego założeniem było stworzenie opony będącej jak najmniej szkodliwą dla środowiska, zachowującą przy tym doskonałe parametry jezdne i wysoki poziom bezpieczeństwa. Pirelli p7 Cinturato charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz równomiernym zużyciem bieżnika. Ponadto, opona została dodatkowo wzmocniona w celu zwiększenia przyczepności i stabilności podczas pokonywania zakrętów i nierówności na drodze. System rowków zminimalizował ryzyko wpadnięcia w poślizg, woda jest w szybkim tempie odprowadzana spod kół w czasie deszczu. Dzięki mniejszym oporom toczenia spadł poziom spalanego paliwa, w konsekwencji czego generowana jest oszczędność finansowa.Najważniejsze cechy:
- Maksymalne osiągi
- Doskonała przyczepność na drodze
- Równomierne zużycie bieżnika
- Oszczędność paliwa
Dostawa
Formy płatności