| Typ: | Terenowe |
| Sezon: | Zimowe |
| Rozmiar: |
235/55 R 18
|
| Etykieta: |
|
| Gwarancja: | 5 lat |
| Nośność: | 104 = max 900 kg |
| Prędkość: | H = max 210 km/h |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: |
Dane techniczne
| Rodzaj pojazdu: | Terenowe |
| Sezon: | Zimowa |
| Producent: | Nokian Tyres |
| Model bieżnika: | WR SUV 3 |
| Rozmiar: | 235/55 R 18 |
| Kod producenta: | T428611 |
| Kod EAN: | 6419440286112 |
| Eprel ID: | 509992 |
| Data produkcji: |
| Indeks nośności: | 104 (900 kg) |
| Indeks prędkości: | H (210 km/h) |
| Klasa opony: | Premium |
| Opór toczenia: | C |
| Przyczeponość na mokrej nawierzchni: | C |
| Hałas zewnętrzny: | 72 dB |
| Wzmocnienie: | |
| Rant ochronny: | |
| Run flat: | |
| Waga: | 13.5 kg |
Rok produkcji
- opona jest fabrycznie nowa - nigdy nie była używana ani montowana
- do 3 lat od daty produkcji opona jest klasyfikowana jako fabrycznie nowa zgodnie z polską normą PN-C94300-7
- mieszanka gumowa zawiera antyutleniacze i stabilizatory chroniące strukturę opony podczas magazynowania
- przechowywane w magazynie – kontrolowana temperatura i wilgotność, brak oddziaływania UV i ozonu
- parametry niezmienione – przyczepność, opór toczenia i poziom hałasu odpowiadają opisowi z etykiety EU
Opinie
Polecane opony zimowe w rozmiarze 235/55 R 18
Gwarancja
W przypadku uznania reklamacji w okresie pierwszych 2 lat od zakupu reklamującemu przysługuje nowa opona. Po upływie 2 lat reklamującemu przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika.
Etykieta EU
Efektywność paliwowa
Klasa efektywności paliwowej wyznaczana jest na podstawie mierzonego współczynnika oporu toczenia. Pokazuje jaki wpływ na zużycie paliwa ma dana opona. Każda klasa oznacza przybliżone różnice w zużyciu paliwa na poziomie 0,1l/100km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasa przyczepności dostarcza informacji o efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Skuteczność ta jest oceniana w zakresie od klasy A do klasy E. Opony o wyższej klasie przyczepności gwarantują krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po zastosowaniu pełnej siły hamulców.
Poziom hałasu
Oznacza poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Opony oceniane pod względem poziomu hałasu klasyfikowane są w zakresie od "A" (najcichsze) do "C" (najgłośniejsze). Hałas mierzy się w decybelach, a dokładna liczba podana jest w dolnej części etykiety. Różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.
Symbol 3PMSF (góra ze śnieżynką)
Płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich to znak, który informuje, że dany model przeszedł wymagające testy w warunkach zimowych i sprawdza się na drodze pokrytej śniegiem.
Opis produktu
NOKIAN WR SUV 3
Nokian WR SUV 3 to zimowa opona najwyższej jakości, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających kierowców. Model dedykowany jest samochodom osobowym typu SUV i zapewnia najwyższe osiągi bez względu na warunki pogodowe. Kierunkowy bieżnik wyposażono w lamele oraz głębokie rowki, które w szybki i skuteczny sposób odprowadzają wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe spod kół. Ryzyko wystąpienia niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu bądź wpadnięcia w poślizg znacznie maleje. Ponadto, charakterystyczne pazurkowate nacięcia (Snow Claws) na bieżniku gwarantują lepszą przyczepność na zamarzniętej drodze. Kierowcy nie musza obawiać się utraty bezpieczeństwa w zróżnicowanych warunkach zimowych. Opona Nokian WR SUV 3 to stabilność oraz pewność prowadzenia nawet przy bardzo wysokich prędkościach. Odpowiednio dobrana mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki jest odporna na ścieranie oraz zmiany temperatur dzięki czemu użytkownicy mogą dłużej cieszyć się pełnią osiągów. Jeżeli od opon zimowych oczekujesz najwyższej jakości, niezawodności, a także pewnego i stabilnego prowadzenia to model Nokian WR SUV 3 jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.Najważniejsze cechy:
- Maksymalne osiągi
- Minimalne ryzyko aquaplaningu
- Doskonała przyczepność w warunkach zimowych
- Odporność na ścieranie
Dostawa
Formy płatności